Проєктом передбачено відновлення безстрокових трудових договорів з педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком.

 

Профспілка підтримує законопроєкт про відновлення трудових прав педагогів-пенсіонерів
Профспілка працівників освіти і науки України виступає за відновлення конституційних прав працівників закладів загальної середньої освіти, яким призначено пенсію за віком. Про це повідомляють на офіційному сайті профспілки.

ЦК Профспілки розглянув проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» (щодо відновлення конституційних прав працівників закладів загальної середньої освіти, яким призначено пенсію за віком)», реєстраційний № 5365 від 12.04.2021, й спрямував до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій звернення, в якому йдеться про необхідність його підтримки та схвалення Комітетом, оскільки зазначені в ньому зміни до закону «Про повну загальну середню освіту» збігаються з позицією Профспілки.

Законопроєктом № 5365 передбачено:

Скасування норми статті 22 закону «Про повну загальну середню освіту» щодо укладення з педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, трудових договорів строком від 1 до 3 років.

Виключення з Прикінцевих та перехідних положень закону «Про повну загальну середню освіту» норм пункту 3, якими було зобов’язано засновників та керівників закладів загальної середньої освіти припинити безстрокові трудові договори з керівниками та педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, з одночасним укладенням з ними з 1 липня 2020 року трудових договорів строком на один рік.

Відновлення (укладання) безстрокових трудових договорів з керівниками та педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком, з якими вони були припинені за цих підстав. Засновники закладів загальної середньої освіти, керівники закладів загальної середньої освіти мають зробити це до 1 червня 2021 року.

З цього приводу ЦК Профспілки звернувся також до територіальних організацій Профспілки з проханням провести належну роботу з народними депутатами України від відповідних територіальних округів щодо підтримки зазначеного законопроєкту, спрямувати звернення до профільного Комітету, а також до керівників фракцій та груп політичних партій у Верховній Раді України і безпосередньо народним депутатам України щодо невідкладного його розгляду та підтримки.

Джерело