Поширення вірусу близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV) зафіксовано у країнах Близького Сходу. За три місяці поточного року Саудівська Аравія офіційно повідомила про сім нових випадків зараження MERS-CoV, зокрема три смерті.

Про це повідомляють у Центрі громадського здоров'я МОЗ України.

Так, у ЦГЗ радять українцям, які планують поїздки до країн Близького Сходу, враховувати циркуляцію у цьому регіоні МЕRS-CoV. Зазначається, що хоч вірус вперше діагностували у Саудівській Аравії ще у 2012 році, й досі фіксують нові випадки захворювання і смерті людей. 

У МОЗ попередили українців про поширення ще одного небезпечного вірусу на Близькому Сході

Зокрема, МЕRS-CoV - важке респіраторне захворювання, перебіг якого може бути безсимптомним або навпаки,  може супроводжуватись важкими клінічними проявами, такими як висока температура тіла, кашель і задуха. Часто у хворих діагностують пневмонію з можливим летальним кінцем. Зараження MERS-CoV відбувається внаслідок прямого або непрямого контакту з верблюдами. Від людини до людини вірус передається здебільшого в межах родини.

У разі мандрівки до однієї з країн Близького Сходу слід дотримуватись таких рекомендацій: 

уникайте близького контакту з тваринами, особливо з верблюдами;

уникайте споживання сирого верблюжого молока чи вживання м’яса, яке не було належним чином оброблено;

утримуйтесь від відвідування місць масового скупчення людей;

дотримуйтесь загальних правил заходів гігієни, таких як регулярне миття рук до і після торкання тварин та уникнення контакту з хворими тваринами, дотримуйтесь практики гігієни харчових продуктів. 

За інформацією ВООЗ, збудник інфекції обмежується Аравійським півостровом. Більшість випадків зареєстровано в Саудівській Аравії, Омані, Катарі, Ірані, Йорданії, Кувейті, Ємені, Об'єднаних Арабських Еміратах. За межами регіону фіксувались поодинокі завізні випадки хвороби.  

Як повідомлялося, на Мальті від 1 червня скасовують карантинні обмеження і для відновлення туристичної галузі країна буде виплачувати до 200 євро іноземцям. Єдина умова - термін проживання в готелі повинен бути не менше трьох днів. 

Нагадаємо, в Україні зафіксовано два штами коронавірусу, які панують в усіх областях. Йдеться про британський і південноафриканський штами COVID-19, які є заразнішими і агресивнішими.  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело