Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін коментуючи затримання українського консула в російському Санкт-Петербурзі, заявив, що воно готувалося росіянами за заздалегідь спланованим сценарієм.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін у коментарі "Суспільному".

За його словами, від початку стало зрозумілим, що це банальна провокація. Єнін розповів, що перед затриманням Сосонюк зустрічався з однією зі своїх знайомих, яка "почала діставати якісь незрозумілі матеріали".

За спланованим сценарієм: у МЗС розповіли, як у РФ підставили затриманого українського консула

"Він ледь встиг сказати, щоб вона припинила це робити. Як в той же самий момент був фактично затриманий представниками ФСБ Росії", - розповів заступник голови українського МЗС.

Єнін також повідомив, що російські спецслужби інкримінують українському консулу збирання закритих відомостей. Насправді ж, каже Єнін, Сосонюк був ледь знайомим зі співрозмовницею.

"Наш консул ніколи не звертався до неї та до будь-кого іншого з такими проханнями. Всі ці речі вона принесла на власний розсуд, без жодних питань з його боку почала викладати їх", - пояснив Єнін.

Також дипломат повідомив, що затримання українського консула тривало майже одну годину. Наразі Сосонюк перебуває на території консульської установи, а українські консули перебувають в стані підвищеної мобілізації.

"Протягом найближчих діб ми будемо сприяти його евакуації в Україну. Оскільки, на нашу думку, його здоров’ю та життю може загрожувати небезпека", - додав він.

Нагадаємо:

ФСБ Росії затримало в Санкт-Петербурзі консула України в цьому місті Олександра Сосонюка

Після затримання в Петербурзі Росія вишле українського консула, МЗС готує симетричну відповідь 

"Провокація держави-агресора": в МЗС відреагували на затримання українського консула в РФ 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Джерело