Дві сотні військовослужбовців зі Сполучених Штатів Америки прибули на ротацію в Україну.

Передача повноважень між обома групами відбулася в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині, повідомляє Урядовий портал.

Подію відвідали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

В Україну прибули на ротацію дві сотні американських військових

«Спільні навчання та програми підготовки українських військових надзвичайно важливий компонент для подальшої євроатлантичної інтеграції України та наближення Збройних Сил України до стандартів НАТО. Євроатлантична інтеграція України закріплена в Конституції України. Для нашої країни – це не тільки геополітичний, а і ціннісний вибір», – відзначив прем’єр-міністр.«Ця група з підготовки допомагає створити в Україні нові боєздатні Збройні сили, які відповідають стандартам НАТО. Їхня робота є реальною і наявною демонстрацією відданості Сполучених Штатів у справі допомоги Україні в боротьбі з російською агресією на Донбасі. І ця робота зараз стає ще важливішою», – наголосила Квін під час виступу перед американськими військовими.

Церемонія розпочалась з молитви та виконання гімнів України і Сполучених Штатів. Військові попередньої групи згорнули свій прапор на знак передачі командування наступникам, а новоприбулі розгорнули свій штандарт.Крім того Квін повідомила, що Конгрес США схвалив додаткові $150 млн військової допомоги Україні. За її словами, Україна в 2021 році зробила значний прогрес у здійсненні реформ. А Збройні сили стали більш боєздатними і професійними. Вона також відзначила підготовку українських військових іноземними інструкторами в Яворові, але це «лише частина допомоги у сфері безпеки на $2 млрд, які США надали з 2014 року».

До слова, канадські інструктори призупинили вишкіл бійців ЗСУ через спалах коронавірусу

Джерело