Автоматичне списання боргів. Банки долучаються до системи, яка допоможе стягувати гроші з боржників без додаткової паперової тяганини.

Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

Зазначається, що подібну практику запровадили ще у 2019 році. Тоді йшлося лише про тих хто відмовлявся платити аліменти. Проте відтепер до них долучаються й інші боржники, зокрема порушники правил дорожнього руху та ті, що не платять за комунальні. Наразі вся процедура проходить у кілька кліків в онлайн-режимі.

Процедура у кілька кліків: банки долучаються до системи автоматичного списання боргів з українців

Аби таких боржників було менше, банки будуть списувати гроші автоматично. Таке нововведення стосується тих, хто потрапив до Єдиного реєстру боржників. Повноцінно система має запрацювати у вересні. Тож, якщо у боржника на рахунку буде достатня сума грошей, спочатку її заблокують на 5 днів, а потім автоматично знімуть. До системи автоматичного списання вже під'єднано 7 українських банків і їхній перелік буде розширюватися.

Для тих, хто не ухиляється від сплати боргів – юристи ризиків не бачать. Крім цього, така система давно працює у Європі і має пришвидшити процес стягнення заборгованості. 

Джерело