Amnesty International повідомили про збільшення випадків домашнього насильства та жорстокості з боку поліції. Згідно з їхніми даними скарг побільшало на 61% у порівнянні з 2019 роком.

Amnesty International опублікували звіт щодо ситуації з правами людини в Україні та світі у 2020 році, взявши до уваги боротьбу з вірусом COVID-19. У доповіді зазначається, що домашнє насильство залишилося поширеним, недостатньо задокументованим і часто не отримувало ефективної реакції з боку державних органів.

В Україні пандемія посилила жорстокість поліції і домашнє насильство на 61%

Водночас як відмітили Amnesty International, встановлені обмеження не змогли ефективно запобігти поширенню хвороби. Окрім цього, зафіксовано випадки тортур та іншого жорстокого поводження зі сторони представників владних структур щодо затриманих осіб.

В Україні пандемія посилила жорстокість поліції і домашнє насильство на 61%

У доповіді зазначається, що пандемія загострила увагу на руйнівних наслідках навмисної політики з боку багатьох урядів, підсумком якої стали нерівність, дискримінація та придушення прав і свобод.

"У 2020 році через небувалий удар, нанесений пандемією, системи охорони здоров’я пережили важке випробування на міцність, а людей у фінансовому сенсі залишили напризволяще. Героями й героїнями 2020 року стали працівники/ці сфери охорони здоров’я, які працювали на передовій, рятуючи життя, а також представники/ці найбільш низькооплачуваних професій, які працювали, щоб прогодувати свої сім’ї й не допустити зупинки систем громадського життєзабезпечення. На превеликий жаль, саме ті, хто віддали суспільству найбільше, були найменш захищені", – заявила генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар. Аньєс Калламар

В Україні пандемія посилила жорстокість поліції і домашнє насильство на 61%

Джерело